Zbieranie poparcia przed kościołem dla boisk i placów zabaw

0
Przedstawiciele SP11 zbierają podpisy przed kościołem św. Jana Chrzciciela, 18.09.2016r.; fot. ZB

Zbieranie poparcia przed kościołem dla boisk i placów zabaw. Wczoraj (18.09) przed kościołami w Tychach zbierane były podpisy popierające budowę boisk szkolnych i placów zabaw w ramach budżetu obywatelskiego. Na poszczególne propozycje zgłoszone w ramach tego budżetu – chodzi o pieniądze wydzielone z kasy gminy na cel bezpośrednio wskazany przez mieszkańców – można oddać swój głos (internetowo lub na kartach) do 23 września.

W tym tygodniu kończy się głosowanie mieszkańców mające wyłonić przedsięwzięcia, które będą zrealizowane w ramach tegorocznego tzw. budżetu obywatelskiego. W kościele św. Jana Chrzciciela w ogłoszeniach parafialnych odczytywanych po niedzielnych (18.09) mszach świętych znalazły się informacje m.in. o tym, że dzieci, rodzice i nauczyciele Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi proszą mieszkańców osiedli „H” i „L” o poparcie projektu pn. „Doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu nr 29” poprzez złożenie podpisu i podanie numeru PESEL na kartach do głosowania rozdawanych przez nauczycieli przedszkola po mszy św. o godz. 10.30. Głosować można także na terenie przedszkola. Mieszkańcy osiedli H” i „Ł” zabiegali o poparcie projektu plac zabaw przy ul. Kopernika 1A.

Pełną mobilizację ogłosiła Szkoła Podstawowa nr 11. Ksiądz odczytał prośbę dzieci, rodziców i nauczycieli z SP11, skierowaną do mieszkańców osiedla „C” o poparcie projektu budowy boiska. Przed kościołem przedstawiciele szkoły stworzyli stanowisko do głosowania – czyli ustawili stolik z napisem: „Oddaj swój głos na strefę sportu przy SP11”, za którym usiadły panie zaopatrzone w laptopy. Po mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 każdy mógł skorzystać z ich pomocy, by drogą internetową od razu wesprzeć projekt budowy szkolnego boiska.

Jak poinformowała nas Barbara Fatyga, wicedyrektor SP11, przed kościołem udało się zebrać 18 września ok. 50 podpisów.

Dodaj komentarz