Zbuntowany Czułów czeka na spotkanie

1
Spontaniczne zebranie czułowian 6.10; fot. ZB

Zbuntowany Czułów czeka na spotkanie. Dzisiaj (11.10) przewodnicząca Rady Osiedla Czułów zwróciła się do prezydenta Tychów z prośbą o wyznaczenie terminu spotkania z mieszkańcami na temat planu budowy w Czułowie lokali socjalnych. Do prośby dołączono listę osób protestujących w tej sprawie.

W czwartek 6 października doszło do buntu mieszkańców Czułowa. Po informacji opublikowanej w tygodniku „Nowe Info” nr 34 o planowanym przez miasto wybudowaniu przy ul. Świerkowej nowego, dwukondygnacyjnego bloku socjalnego dla obecnych lokatorów baraków przy ul. Świerkowej 88-90 – w ruch poszły esemesy. Spontanicznie zorganizowano spotkanie w siedzibie Rady Osiedla Czułów na które przybyło ok. 200 osób. Rada Osiedla nie była organizatorem, ale przejęła później obowiązek organizacyjnego uporządkowania działań mieszkańców. Ze względu na to, że 6 października nie wszyscy zebrani zmieścili się w salce, będącej siedzibą RO Czułów (ul. Narcyzów), czwartkowe spotkanie przerwano z propozycją kontynuowania go na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Katowickiej. Szczegółowa relacja z tego spotkania (w tym film) tutaj oraz w „Nowym Info” nr 36.

Jadwiga Gnela, przewodnicząca Rady Osiedla Czułów, poinformowała nas, że dzisiaj rano w biurze podawczym UM Tychy złożyła w imieniu mieszkańców pisemną prośbę do prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby o wyznaczenie przez niego terminu spotkania z mieszkańcami nt. planów budowy lokali socjalnych przy ul. Świerkowej i wydelegowanie na to spotkanie kompetentnych pracowników ratusza. Załącznikiem do tej prośby, jak słyszymy od J. Gneli, była lista 233 podpisów osób protestujących przeciwko budowie w Czułowie lokali socjalnych.

– Podpisy wciąż są zbierane – dodaje przewodnicząca Jadwiga Gnela

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz