Zdalna sesja Rady Miasta Tychy. Jeszcze takiej nie było

0
fot. ZB

Z powodu stanu epidemii, dzisiaj (30 kwietnia) po raz pierwszy w swojej historii tyscy radni debatowali na zdalnie przeprowadzonej sesji Rady Miasta. Nawiasem mówiąc przebiegła o wiele sprawniej niż klasyczna.

Sesja była de facto telekonferencją. Na sali sesyjnej siedziała tylko przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna, reszta radnych oraz prezydent i jego zastępcy mieli ze sobą kontakt poprzez łącza elektroniczne. Decyzję o przeprowadzeniu sesji w ten sposób, zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, podjęła przewodnicząca Konieczna. Program obejmował 43 punkty.

Rada Miasta podjęła uchwały m.in. w sprawie wprowadzenia zasad wsparcia dla podmiotów wynajmujących lokale użytkowe lub dzierżawiących bądź użytkujących nieruchomości stanowiące zasoby gminne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych, sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów, ratyfikowano umowę partnerską zawartą 17 lutego 2020 r. między Tychami i Oberhausen (Niemcy).

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała nas, że do zdalnej sesji urzędnicy i radni przygotowywali się od dawna. Sesja próbna odbyła się 23 kwietnia br.

– Wybrane zostały narzędzia według nas najprostsze do obsługi dla radnych oraz dla wydziału obsługi rady: system do głosowania Rada24 oraz program do wideokonferencji ZOOM – mówi Iwona Roztropowicz, naczelnik Wydziału Obsługi Rady Miasta Tychy.

Sesję można było obejrzeć, tak jak dotychczas, za pomocą strony BIP.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here