Zdalne nauczanie ma wrócić do szkół podstawowych

0
Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach_fot. ZB

Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach ma jutro (tj. 23 października) zakończyć zdalne nauczanie i rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym. Nie wiadomo czy plany te nie zostaną zmienione w związku z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego objęcia całej Polski już od soboty czerwoną strefą zakażeń.

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, wszystkie szkoły ponadpodstawowe, zgodnie z przepisami obowiązującymi w żółtej strefie, przeszły od 19 października 2020 r. na nauczanie hybrydowe. W każdej ze szkół dyrektorzy ustalili, które klasy w najbliższym czasie będą uczyć się stacjonarnie, a które zdalnie i kiedy nastąpi zmiana. W większości szkół zmiana będzie następować co tydzień. Obecnie, jak usłyszeliśmy 21 października, żadna ze szkół ponadpodstawowych nie przeszła w całości na nauczanie zdalne.

W podstawówkach lekcje generalnie odbywają się w szkole, tylko w szczególnych przypadkach wprowadza się zdalne nauczanie. Obecnie dotyczy to całej Szkoły Podstawowej nr 17 (467 uczniów i 63 nauczycieli), która przeszła na tryb zdalny 20 października. Nauczanie poza murami SP17 trwać ma do 23 października 2020 r.

– Szkoła Podstawowa nr 17 przeszła na nauczanie zdalne z uwagi na dużą absencję nauczycieli spowodowaną m.in. objęciem nauczycieli kwarantanną, przebywaniem nauczycieli na zwolnieniach lekarskich, trzema przypadkami zakażenia Covidem-19 wśród nauczycieli – powiedziała 21 października Ewa Grudniok. –  Jak dotąd nie posiadamy informacji o wystąpieniu zakażenia wśród uczniów SP17, jak i pracowników AiO [administracji i obsługi]. Obecnie (wg stanu na dzień 20 października 2020 r.) objęci kwarantanną są wyłącznie nauczyciele w liczbie 6 osób.

Wcześniej (od 15 października 2020 r. do 19 października 2020 r.) nauczaniem zdalnym objęta została cała Szkoła Podstawowa nr 21. Powodem w tym przypadku była również nieobecność wielu nauczycieli i pracowników obsługi, przebywających na zwolnieniach lekarskich lub kwarantannie.

– W chwili obecnej nie mamy w Tychach przedszkola publicznego, które byłoby w całości objęte nauczaniem zdalnym – dodaje Rzecznik UM Tychy.

Sytuacja związana z nauczaniem w placówkach oświatowych najprawdopodobniej się zmieni. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wczoraj, że cała Polska (bez wyjątków, a więc m.in. i Tychy) objęta zostanie czerwoną strefą zakażeń, a to oznacza zmiany w szkolnym nauczaniu. Najprawdopodobniej wszyscy uczniowie starszych klas podstawówek (mówi się o klasach od V do VIII) uczyć się będą zdalnie, a w szkolnych murach lekcje prowadzone mają być tylko dla klas I-IV.

(icz)

Szkoły średnie w Tychach przeszły na nauczanie hybrydowe

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here