Zderzenie aut na Wiślance

0
fot. KPP Mikołów

Według wstępnych ustaleń jeden z kierowców wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na szczęście żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na Wiślance w Mikołowie.

Jak podaje policja, do kolizji doszło w piątek (3.07) około godziny 21.30 na DK81, czyli tzw. Wiślance, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Gliwicką. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że kierujący samochodem dostawczym marki Renault Master, 21-letni obywatel Ukrainy, wyjeżdżając z ulicy Reymonta, następnie będąc już na ulicy Wyzwolenia, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i ignorując czerwone światło, wjechał na skrzyżowanie. Doprowadził tym samym do zderzenia z prawidłowo jadącą w kierunku Żor 24-letnią mieszkanką Łazisk Górnych, która poruszała się bmw.

Konieczna była pomoc strażaków, którzy wyciągnęli poszkodowaną kobietę z kabiny auta. 24-latka doznała obrażeń w postaci rozcięcia skóry ramienia i ogólnych potłuczeń. Karetką pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Oba pasy DK81 w kierunku Żor były zablokowane. Poruszający się tą trasą kierowani byli na objazd przy pobliskim centrum handlowym.

Teraz dokładny przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci z mikołowskiego wydziału prewencji.

Policja apeluje o rozwagę, czujność oraz koncentrację w czasie jazdy. „Dojeżdżając do skrzyżowania, także tego z sygnalizacją świetlną, zwolnij! Upewnij się, czy na pewno masz zielone światło. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania do pozostałych uczestników ruchu. Skutki podobnego do opisanego wyżej zdarzenia drogowego mogą spowodować tragiczne konsekwencje!” – apeluje policja.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here