Zderzyło się 5 samochodów

0
fot. KPP Mikołów

Zderzyło się 5 samochodów. Do karambolu doszło wczoraj (1.10) po południu w centrum Orzesza na ulicy Rybnickiej. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, zaczęło się od renault, które najechało na tył fiata seicento, ten uderzył w kolejny pojazd. W podobny sposób uszkodzone zostały jeszcze dwa inne auta. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14.00 na jednej z orzeskich ulic.

– Sprawcą karambolu okazał się 39-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który jadąc w kierunku Rybnika nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył fiata seicento, ten z kolei, siłą odrzutu, najechał na tył drugiego osobowego fiata. Następnie uszkodzeniu uległo jadące przed fiatem audi, które uderzyło w tył renault – relacjonuje rzecznik mikołowskiej policji.

Jak podaje dalej rzecznik, jedyną osobą poszkodowaną w kolizji był 20-letni mieszkaniec Orzesza, który trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Tego samego dnia opuścił placówkę medyczną, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jak się okazuje, drobna chwila nieuwagi, w połączeniu z nadmierną prędkością, może doprowadzić do sporej kolizji. W tym przypadku, na szczęście, żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń, jednak każda taka sytuacja rodzi niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Apelujemy więc o zachowanie ostrożności oraz właściwą prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym – informuje policja.

(t), fot. KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here