Zdjęcie tyszanina docenione w Kalifornii

0
Wyróżnione zdjęcie autorstwa Artura Jastrzębskiego

Zdjęcie tyszanina Artura Jastrzębskiego pt. „Nordic walking” otrzymało wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotograficznym 38th Annual Spring Photography Contest, organizowanym jest przez amerykański magazyn „Photographer’s Forum”.

Profesjonalne czasopismo dla osób zajmujących się fotografią ma swoją siedzibę w Santa Barbara w Kalifornii. Na konkurs odbywający się od 1980 r. wpłynęło tym razem 8760 prac z USA, Kanady i 58 innych krajów z całego świata.

Wyróżnione zdjęcie Artur Jastrzębski wykonał 20 maja 2014 r. Tak o nim mówi: – Fotografia powstała wczesnym rankiem w Paprocanach, a dokładniej w Lasach Kobiórskich w okolicach Jeziora Paprocańskiego. Wracałem z nieudanej sesji zdjęciowej i kiedy sprzęt już był schowany, zastała mnie ciekawa sceneria z doskonałym światłem. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać.

– Myślę, że siłą tej fotografii jest klasyczna, elegancka kompozycja z prostym, aczkolwiek wymownym przekazem – z roku na rok widzę coraz więcej osób biegających i chodzących z kijkami. Sam jestem osobą biegającą, więc nie ukrywam, że ta tendencja bardzo mnie cieszy – mówi tyszanin.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here