Zdjęcie z Bierunia wśród najlepszych na świecie

0
Zakonnica na tle kościółka św. Walentego w Bieruniu; fot. Damian Szewczyk

Zdjęcie zrobione podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego, organizowanego przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w konkursie tegorocznego Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Jego autorem jest Damian Szewczyk ze Skrzyszowa.

Scott Kelby, znany amerykański fotograf i autor poradników wymyślił, że jednego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają w teren, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. W ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk 6 października Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wraz z powstającym Muzeum Miejskim w Bieruniu zaprosiło do odkrywania tego miasta z aparatem.

– Jako, że jestem wielkim fanem fotografii ulicznej, to nie mogłem się oprzeć takiej imprezie. Fotografią zajmuję się amatorsko od 2007 r. Pamiętam że pierwszy raz startowałem w Rybniku na takim spacerze i moim marzeniem było zakwalifikować się do konkursu Scotta. No i w końcu się udało po 6 latach, ale nie przyszło mi nigdy na myśl, że mogę być wyróżniony – mówi Damian Szewczyk, autor wyróżnionej fotografii, wykonanej przy drewnianym kościółku św. Walentego w Bieruniu.

Na całym świecie odbyły się 932 spacery, w których udział wzięło ponad 17,5 tys. osób. Każdy zarejestrowany na oficjalnej stronie wydarzenia spacerowicz mógł wysłać jedno zdjęcie, a prowadzący spacer w danym mieście wybierał tylko jedno, które trafiało do grona ocenianych przez samego Scotta Kelby’ego. Wygrała fotografia z Egiptu.

Magdalena Borucka z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego  wyjaśnia, co sprawiło, że fotoamatorzy przeszli właśnie przez Bieruń: – Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcieliśmy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę. Bieruń okazał się strzałem w dziesiątkę.

Wszystkie zdjęcia wyróżnione w konkursie Scott Kelby’s Worldwide Photowalk można obejrzeć TUTAJ. Zdjęcia nagrodzone TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here