Zerwały elektryczne ogrodzenie i…

0
Jeden z koni, którego dotyczyła interwencja w Orzeszu; fot. KPP Mikołów

Na tropie koni, które bez opiekuna spacerowały środkiem drogi. Nietypowa interwencja policjantów.

Dziś (18 września) około godziny 7.30 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał informację, że środkiem ulicy Żorskiej w Zazdrości w kierunku centrum miasta idą konie bez opiekuna.

Ze względu na zagrożenie w ruchu drogowym dzielnicowi podjęli interwencję. Policjantom udało się zlokalizować zwierzęta. Okazało się, że czworonogi same wróciły już do stadniny, z której pochodzą.

Fot. KPP Mikołów

Właściciel wyjaśnił, że sytuacja miała charakter incydentalny, gdyż jeden z koni zerwał elektryczne ogrodzenie, a pozostałe w zagrodzie zwierzęta wykorzystały sytuację i uciekły. Policjanci poprzestali więc na pouczeniu właściciela.

Artykuł 77 par. 1 Kodeksu wykroczeń stanowi, iż „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo karze nagany”. Artykuł. 77 par. 2 mówi: „kto dopuszcza się czynu określonego w par. 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany”. Odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia ponosi osoba, która trzyma zwierzę, przy czym nie musi to być koniecznie właściciel czy hodowca zwierzęcia.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here