Zespół weselny czy DJ – którą opcję wybrać na swoją zabawę?

0

Muzyka pełni bardzo istotną rolę na każdym weselu i trudno się bez niej obyć. Pary organizujące swoje wesele mają zasadniczo do wyboru dwie opcje – o oprawę muzyczną ich zabawy mogą zadbać zespoły weselne lub DJ. Czym różnią się oba te rozwiązania i na które z nich warto postawić poszukując usług ślubno-weselnych?

Zespoły weselne i ich najważniejsze atuty

Najważniejszym atutem zespołów weselnych, którym zdecydowanie górują nad DJ, jest granie muzyki na żywo. Takie rozwiązanie spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym uczestnikom zabawy. Wykonywana na żywo muzyka nawiązuje do tradycyjnej formy zabaw weselnych nadając całej imprezie żywego, wesołego klimatu. Zespół zajmuje się nie tylko wykonywaniem poszczególnych utworów, ale także dba o klimat całej zabawy, zaangażowanie gości oraz ich wzajemne interakcje. Muzycy mogą pełnić funkcję wodzirejów dbając o prawidłowy przebieg całej imprezy oraz zapraszając gości do tańca i wspólnej zabawy.

Zespoły weselne oczywiście mają pewne wady. Pierwszą i najbardziej znaczącą jest ich cena – zatrudnienie kilkuosobowej grupy muzycznej zawsze będzie bowiem droższe niż wynosi honorarium DJ, który o przebieg zabawy dba samodzielnie. Kolejną wadą zespołów weselnych jest jakość muzyki, która zazwyczaj spada wraz z upływem czasu – zespół po kilku godzinach może być już zbyt zmęczony, aby z taką samą intensywnością działać na scenie, jak na samym początku zabawy. Zabawy weselne charakteryzują się bowiem dużą intensywnością, która wymaga od członków zespołu werwy, zaangażowania oraz wytrwałości.

DJ i najważniejsze zalety muzyki odtwarzanej z płyt

Alternatywą dla zespołów weselnych jest z kolei DJ, który zajmuje się odtwarzaniem wybranych utworów z płyt. Najważniejszym atutem zatrudnienia DJ-a jest możliwość wybrania dowolnych utworów, których chcielibyśmy posłuchać na naszej zabawie – DJ zazwyczaj nie ma bowiem własnego repertuaru ani stylu muzycznego, który w tej sytuacji mógłby nas ograniczać. Na wielu weselach pojawia się także dodatkowa możliwość zamawiania piosenek przez gości, co cieszy się sporym zainteresowaniem oraz pozwala dodatkowo uatrakcyjnić przebieg zabawy.

Zaletą zatrudnienia DJ na zabawę weselną jest także stała i niezmienna jakość „granej” przez niego muzyki. Na jakość pracy DJ niewielki wpływ ma bowiem czas oraz zmęczenie, a odtwarzane z płyt utwory posiadają taką samą wysoką jakość zarówno na samym początku, jak i już pod koniec zabawy.

Jeśli chodzi o wady wyboru DJ-a na wesele to warto wskazać, że jednej osobie, która musi dbać o płynne odtwarzanie utworów jest zdecydowanie trudniej troszczyć się o interakcje z gośćmi niż kilkuosobowej grupie muzycznej. DJ jest, co prawda, w stanie z powodzeniem pełnić dodatkową funkcję wodzireja i większość z nich sprosta temu zadaniu, jednak jego zaangażowanie w prowadzenie zabawy weselnej może być nieco mniejsze niż ma to miejsce w przypadku kapeli.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: zespoły weselne Częstochowa – więcej na WeselezKlasa.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here