Zgłoszono 244 propozycje imion dla kamiennych misiów

0
Kamienne misie w parku Niedżwiadków; fot. ZB

Zgłoszono 244 propozycje imion dla kamiennych misiów. Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, poinformowała nas, że internauci zgłosili 244 propozycje imion dla kamiennych niedźwiadków. Trwają konsultacje, które z tych imion wybrać. Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.

29 czerwca br. Tyski Zakład Usług Komunalnych poprosił internautów o podanie propozycji imion dla trzech kamiennych niedźwiadków znajdujących się w parku Niedźwiadków. Misie stanęły na skwerze w 1962 roku, zaprojektował je artysta rzeźbiarz Augustyn Dyrda (szczegóły tutaj). Do dzisiaj nie mają jednak swoich imion – i to postanowiła zmienić Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK. Propozycje, jako komentarze pod postem zamieszczonym na stronie Facebookowej TZUK, można było zgłaszać do 6 lipca.

W środę 8 sierpnia dyrektor TZUK poinformowała nas, że w wyznaczonym terminie zgłoszono 244 propozycje imion.

– W tym tygodniu poprosiliśmy Dariusza Dyrdę (syna autora niedźwiadków) o opinię dotyczącą propozycji imion zgłoszonych przez mieszkańców na naszym profilu FB – powiedziała 8 sierpnia Agnieszka Lyszczok. – Jesteśmy także ciekawi, które propozycje najbardziej spodobają się autorowi słynnych tyskich misiów tj. Augustynowi Dyrdzie. Podobno, o czym mało kto wie, rzeźby, gdy powstawały, dostały imiona dzieci i żony Augustyna Dyrdy. Teraz to mieszkańcy nadadzą im nowe imiona, ale oczywiście głos autora i jego rodziny jest bardzo ważny. Potraktujemy go jako głos doradczy – zapewnia Agnieszka Lyszczok.

Dyrektor TZUK zapowiada, że decyzję o wyborze konkretnych imion dla misiów z parku Niedźwiadków poznamy do końca przyszłego tygodnia, czyli do 18 sierpnia 2018 r.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here