Zgoda tyskich władz w sprawie budowy odkrytego kąpieliska

2
Otwarte kąpielisko w Tychach miałoby powstać gdzieś w siąsiedztwie krytego basenu przy ul. Edukacji; fot, ZB

Zgoda tyskich władz w sprawie budowy odkrytego kąpieliska. Prezydent Tychów zaakceptował 30 sierpnia oficjalnie wysunięty przez opozycję pomysł wybudowania w mieście odkrytego kąpieliska. Na przeszkodzie realizacji tego zamiaru stoi na razie uchwalona wcześniej strategia rozwoju sportu w Tychach, ale można ją zmienić.

Radny Grzegorz Kołodziejczyk z Prawa i Sprawiedliwości zgłosił na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy (30 sierpnia) pomysł, by podjąć uchwałę intencyjną, autorstwa wszystkich radnych, w sprawie budowy w Tychach odkrytego kąpieliska. Uchwałę taką radny PiS określił jako spadek, który zostawiony będzie przyszłej Radzie Miasta.

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, uznał, że pomysł wybudowania odkrytego kąpieliska w Tychach jest dobry, dlatego czuje się przekonany do realizacji tego przedsięwzięcia i rozważał już gdzie mogłoby powstać (wskazywał na teren w sąsiedztwie krytej pływalni przy ul. Edukacji).

Bardziej szczegółowe informacje w aktualnym „Nowym Info” nr 18 z 4 września 2018 r.

O potrzebie budowy odkrytego kąpieliska w Tychach pisaliśmy m.in. 21 sierpnia w „Nowym Info” nr 17.

(pp)

2 KOMENTARZE

  1. Panie Dziuba, obok pływalni w miejscu strzelnicy golfowej chciałeś pan budować stadion lekkoatletyczny. Zmieniasz zdanie jak rękawiczki, czy po prostu nic z tego nie wyjdzie, a może to taka zagrywka przed wyborami, obiecywać wszystko co się tylko da?

    • Prezydent Dziuba określił wstępnie propozycję miejsca otwartego kapieliska w bardzo dużym przybliżeniu. Kąpielisko to miałoby sąsiadować też ze stadionem lekkoatletycznym (po wybudowaniu go).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here