„Zielone czeki” tym razem również dla gmin, firm, organizacji

0
źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Zielone czeki”. To nagrody przyznawane corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska. Przyznawane od ponad ćwierć wieku „Zielone czeki” doczekały się w tym roku, jak słyszymy, sporych zmian organizacyjnych.

– Uznaliśmy, że przyszedł czas na kilka nowych istotnych zmian – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach. – Najważniejsze dotyczą regulaminu i uczestników konkursu; wprowadzamy nowe kategorie, mamy też zupełnie nowe logo konkursu.

Tegoroczne nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w województwie śląskim przyznawane będą w pięciu kategoriach: „Ekologiczna osobowość roku”, „Ekogmina roku”, „Najaktywniejsza gmina roku walcząca ze smogiem i niską emisją”, „Inwestycja proekologiczna” oraz „Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej”. W konkursie mogą teraz wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe.

– W swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska w wielu przypadkach wyróżniają się już nie tylko pojedyncze osoby – dodaje Tomasz Bednarek. – Dlatego postanowiliśmy, że również takie działania będziemy doceniać i nagradzać. Stąd nowe kategorie i „Zielone czeki” także dla gmin, przedsiębiorstw czy organizacji pozarządowych.

Nagrodami w konkursie są „Zielone czeki” o wartości – w zależności od kategorii – od 10 tys. zł do 25 tys. zł oraz statuetki i dyplomy honorowe.

Zgłoszenia do konkursu wraz z wnioskiem i uzasadnieniem można przesłać listem poleconym, kurierem bądź dostarczyć osobiście do WFOŚiGW w Katowicach (przy ul. Plebiscytowej 19) do 31 marca 2020 roku do godziny 15.30. Laureatów poznamy 22 kwietnia 2020 r. podczas uroczystej Gali „Zielonych czeków”.

Pierwsze „Zielone czeki” z okazji Dnia Ziemi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał w 1994 roku. Od tego czasu łączna wysokość przyznanych nagród wyniosła ponad 2,5 mln zł. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się pasjonaci ochrony środowiska – naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy.

Szczegóły konkursu z kartami zgłoszeniowymi można znaleźć tutaj

(pp)

Zielony czek za niezwykły klomb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here