Zła trawa, bo stadion za ładny?

0
Wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Tychach, 9 maja 2019 r.; fot. Zdzisław Barszewicz

Zła trawa, bo stadion za ładny? W ubiegłym tygodniu na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji zakończono wymianę murawy przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej zawodników w wieku do 20 lat. Operację tę sfinansowało miasto Tychy. Kosztowała prawie milion zł.

To już druga kompleksowa wymiana murawy w ciągu zaledwie czterech lat funkcjonowania tego obiektu. I na pewno nie ostatnia, bowiem według greenkeepera, czyli specjalisty dbającego o jakość trawy na boiskach, problem stanowi dach tyskiego stadionu. Prezydent Tychów przyznał, że na trawie się nie zna, ale ma wrażenie, że, po obecnej wymianie murawy, dachu nie trzeba będzie przerabiać.

Przebudowany, a de facto nowy piłkarski Stadion Miejski w Tychach kosztował ok. 130 mln zł brutto. Zainaugurował działalność w lipcu 2015 r. Najsłabszym jego elementem okazało się boisko. Już dwa lata po otwarciu obiektu – w maju 2017 r. – czyli miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej zawodników w wieku do 21 lat (U21) murawę trzeba było wymienić na nową. Zrobiono to w ramach gwarancji, której udzielił generalny wykonawca – spółka Mostostal Warszawa.

Stadion tyski jest obecnie jedną z aren, na których już na przełomie maja i czerwca br. rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zawodników w wieku do 20 lat (U20). W związku z tym FIFA i PZPN zażądały wymiany murawy w Tychach.

[…]

Cały artykułu można przeczytać w wydaniu papierowym „Nowego Info” nr 10 dostępnym od 14 maja do 27 maja m.in. w kioskach oraz przez cały czas w wydaniu elektronicznym „Nowego Info” nr 10 z 14 maja 2019 r. na str. 8. Wersja elektroniczna Nowe Info 10/2019 dostępna jest tutaj.

Dodaj komentarz