Złodzieje skarbonki z pieniędzmi dla chorego Filipka złapani!

0
Filipek Cholewa, fot. UM Pszczyna
Reklama

Złodzieje skarbonki z pieniędzmi zbieranymi dla chorego Filipka Cholewy zostali namierzeni i zatrzymani. Pod koniec czerwca usłyszeli zarzuty.

Pszczyńska policja poinformowała, że pod koniec czerwca zarzuty z art. 278 § 1 Kodeksu karnego (kradzieży) usłyszało dwóch mężczyzn, którzy działali wspólnie i w porozumieniu.

Do kradzieży skarbonki doszło 26 marca 2021 roku w sklepie wielobranżowym „Livio” przy ulicy Jana Pawła II w Studzienicach. Składane w skarbonce datki miały wesprzeć leczenie chorego na SMA Filipka Cholewy z Jankowic. O kradzieży pisaliśmy tutaj.

Monitoring sklepowy zarejestrował mężczyznę w kapturze i maseczce. Mężczyzna ten po kradzieży oddalił się z miejsca busem.

Reklama

– Nieustępliwość i wytrwałość w czynnościach pozaprocesowych pszczyńskich funkcjonariuszy Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego doprowadziła jednak na trop sprawcy, który jak się okazało nie działał w pojedynkę. Pomyślny finał pracy śledczych nastąpił pod koniec czerwca, kiedy zarzuty z art. 278 § 1 Kodeksu karnego usłyszało dwóch mężczyzn – informuje policja.

Jak słyszymy, 22-letni złodziej odbywa już karę za inne przestępstwa, natomiast jego 26-letni kompan oczekuje na jej wymiar w areszcie śledczym.

Jak się dowiedzieliśmy od st. sierż. Przemysława Bieli z KPP w Pszczynie, niestety nie udało się odzyskać pieniędzy ze skarbonki. Nie ustalono też dokładnie, jaka suma była zebrana.

Zatrzymani, jak słyszymy, przyznali się do zarzucanych im czynów.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu trwają zbiórki pieniędzy na lek dla chorującego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Filipka Cholewy. Trzeba zebrać zawrotną kwotę 9,5 mln zł. W zbiórkę włączyło się mnóstwo osób, instytucji. Organizowane są kiermasze, w sklepach umieszczane są skarbonki. Trwa zbiórka internetowa na https://www.siepomaga.pl/filip-sma.

(t)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here