I Zlot Food Trucków w Mikołowie

0

W najbliższy weekend, 24-25 września, w godz. w godz. 12.00–22.00 na rynku w Mikołowie odbędzie się I Zlot Food Trucków. Wozy, w których przygotowuje się jedzenie, zjadą z całej Polski, a w „kulinarne siódme niebo” będzie można przenieść się smakując potrawy dosłownie ze wszystkich stron świata.

Właściciele trucków szukają inspiracji dla swoich dań podróżując kulinarnie przez różne państwa i kontynenty. Będzie np. Pizza Truck – czyli jedna z niewielu na świecie pizzerii na czterech kołach. Dwutonowy piec opalany drewnem, który daje tej pizzy niewyobrażalny smak i aromat. Do tego włoskie składniki z górnej półki, a więc nie tylko świetnie smakujące dania ale też efektowny pokaz przyrządzania potraw.

Będą kołacze węgierskie, oryginalne belgijskie frytki, będzie coś dla fanów pikantnych potraw, czyli dania tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Będzie także można spróbować czegoś zupełnie wyjątkowego czyli Choco Kebab z ekskluzywnej włoskiej czekolady. 10 kg blok tej czekolady obraca się w specjalnej maszynie chłodzącej, by było ją łatwiej ciąć na płatki. Będą również lody tajskie przygotowywane na oczach klientów.

Zlot food trucków będzie więc nie tylko ucztą smaków ale także bardzo ciekawym widowiskiem. Całe wydarzenie umilą imprezy towarzyszące czyli strefa didżeja, strefa chillout i atrakcje dla dzieci.

Dodaj komentarz