Złote dziewczyny

0
Złote medalistki Joanna Podedworny (siedzi, trzecia z lewej), Julia Pławecka i Daria Zimnol (stoją); brązowi medaliści: Antonina Marszałek, Aleksandra Wrońska (siedzą z lewej) i Jakub Suszyński (stoi pierwszy z lewej); fot. Z.Marszałek/UKS Plesbad PSzczyna

Badmintonistki Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń), Julia Pławecka i Daria Zimnol  (UKS Plesbad Pszczyna) wracają z odbywającej się w Suchedniowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z tytułami mistrzyń Polski w kategorii juniorów młodszych. Joanna wywalczyła złoty krążek w singlu, Julia i Daria zdobyły złoto w grze podwójnej.  Oprócz tego Daria  ma brąz w singlu.

Brązowy medal wywalczyły także Antonina Marszałek i  Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna) w grze podwójnej.  Brąz zgarnął również Jakub Suszyński (UKS Unia Bieruń) w grze mieszanej w parze z Marceliną Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk). Dla śląskiej ekipy kolejny brązowy medal zdobyła Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec) w parze z Szymonem Maciągiem (UKS Start Widełka).

Województwo śląskie zwyciężyło klasyfikację województw.  UKS Plesbad Pszczyna wygrał klasyfikację klubową.

Zawody trwały od piątku. Wystartowało w nich 117 badmintonistów reprezentujących 15 województw.

Finałowe mecze odbyły się dziś, 12 maja. Bierunianka Joanna Podedworny pokonała w dwóch setach 21/11, 21/14 Zuzannę Jankowską (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Julia Pławecka i Daria Zimnol obroniły tytuł z zeszłego roku, pokonując Dominikę Chojnacką i Marcelinę Franczuk 21/18, 23/25, 21/15 .