„Złote Laury” dla przedsiębiorców

0
W kategorii "Usługi" nagrodę przyznano Przedsiębiorstwu Usługowo-Handlowemu Stalmach - Strefa Szkła Roman Stalmach w Grzawie; fot. powiat pszczyński
Reklama

W powiecie pszczyńskim przyznano „Złote Laury” dla wyróżniających się przedsiębiorców. Gala odbyła się w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku.

„Złoty Laur” w kategorii Produkcja otrzymała firma Visa Bell spółka z o.o. Śląskie Oblaty w Pszczynie. W kategorii Usługi nagrodę przyznano Przedsiębiorstwu Usługowo-Handlowemu Stalmach – Strefa Szkła Roman Stalmach w Grzawie. Specjalny Złoty Laur trafił do Gospodarstwa Rolnego Małgorzaty i Jana Zachrajów w Pielgrzymowicach.

„Złoty Laur” w kategorii „Produkcja” otrzymała firma Visa Bell spółka z o.o. Śląskie Oblaty w Pszczynie, fot, powiat

Władze powiatu pszczyńskiego od lat wyróżniają najbardziej prężnych przedsiębiorców działających w powiecie pszczyńskim. Gala odbyła się już po raz 12. Statuetki zostały przyznane za 2019 r. (nagrody przyznawane są za rok poprzedni, ale w 2020 r., ze względu na pandemię, gala nie odbyła się, choć zostały zebrane zgłoszenia).

– Nagradzamy firmy rodzinne, z bogatą tradycją, innowacyjne, ale i młode, dynamicznie rozwijające się. Ich celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale także wspieranie lokalnej społeczności i promocja powiatu. Życzymy sobie, by przybywało nam takich przedsiębiorców, bo to dzięki państwa codziennym, ciężkim wysiłkom, nasi mieszkańcy mają miejsca pracy, a powiat pszczyński stale się rozwija – mówiła starosta Barbara Bandoła.

Specjalny Złoty Laur trafił do Gospodarstwa Rolnego Małgorzaty i Jana Zachrajów w Pielgrzymowicach, fot. powiat

Jak można było usłyszeć, w liczącym 111 tys. mieszkańców powiecie pszczyńskim działa 12 656 podmiotów gospodarczych.  Najprężniejszy jest mikro- i mały biznes (12 571 przedsiębiorców).

Reklama

Podczas gali doceniona została też działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, który przez ostatnich kilkanaście miesięcy pośredniczył w przekazywaniu przedsiębiorcom środków w ramach tarcz antykryzysowych. Był jednym z pierwszych urzędów, który występował o środki dla przedsiębiorców. Jak podano, ostatecznie firmom z powiatu przekazana została kwota ponad 50 mln zł. Ochronionych zostało niemal 12 tysięcy miejsc pracy.

Doceniono działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, fot. powiat

– Porównywałam te liczby z działalnością innych urzędów pracy i w naszym powiecie bardzo działalność urzędu pracy się wyróżnia. Jak to był trudny rok dla wszystkich, wiemy doskonale, każdy ma swoje doświadczenia. Ale żeby przepracować i przekazać firmom ponad 50 mln zł, urząd pracy przeorganizował swoje działania, rozszerzył godziny pracy, wdrożył osoby, które nigdy takimi sprawami się nie zajmowały, i warto to docenić – mówiła Barbara Bandoła.

O laureatach:

Visa Bell Sp. z o.o. Śląskie Oblaty w Pszczynie („Złoty Laur” w kategorii Produkcja): – firma od 2004 r. wypiekająca oblaty według tradycyjnej receptury. Poza tym słynie z produkcji zakwasu na żur, a cukierków kopalniokówi i szkloków, a także śląskich przypraw czy makaronów.

PUH Stalmach – Strefa Szkła Roman Stalmach w Grzawie („Złoty Laur” w kategorii Usługi)firma działa nieprzerwanie od 1995 r. Zaczynała jako mały przydomowy warsztat szklarski. Dziś przedsiębiorstwo funkcjonuje w obszernej hali produkcyjnej, specjalizując się w obróbce szkła budowlanego, luster, balustrad, zadaszeń, przeszkleń biurowych, struktur loftowych, w działalności artystycznej. Powstają realizacje projektów o wysokich wymaganiach technicznych i estetycznych, cenione w kraju i za granicą.

Gospodarstwo Rolne Małgorzaty i Jana Zachrajów w Pielgrzymowicach (Specjalny Złoty Laur) gospodarstwo z wieloletnią tradycją, stopniowo rozwijane, obecnie ukierunkowane na produkcję roślinną. Bardzo ważną rolę odgrywa soja, która pojawiła się w gospodarstwie już 22 lata temu i stopniowo zdobywała coraz większą powierzchnię uprawy. Obecnie będzie przetwarzana na profesjonalnych urządzeniach – uzyskany zostanie surowo tłoczony olej sojowy oraz makuch sojowy z roślin niemodyfikowanych genetycznie.

 

(r), źródło: powiat

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here