Zmagania konkursowe na dyrektora szkoły

1

Zmagania konkursowe na dyrektora szkoły. Wakacje w pełni, ale nie dla kandydatów na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18. W czwartek 19 lipca odbędzie się konkurs, który wyłoni zwycięzcę. Zgłosiło się trzech kandydatów. Prawdziwy maraton przy obsadzaniu dyrektorskich stanowisk odbył się w kwietniu br. Zorganizowano wtedy 9 konkursów w tyskich placówkach oświatowych.

Konieczność wybrania dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach (ul. Fitelberga 8) spowodowany był smutnym faktem śmierci dyrektor tej placówki. Według informacji uzyskanej w Miejskim Centrum Oświaty w Tychach termin składania ofert w konkursie na dyrektora SP18 minął 3 lipca br. Zgłosiło się, jak słyszymy, trzech kandydatów. Konkurs odbędzie się 19 lipca br.

Zasadniczy okres, w którym w tym roku wyłoniono dyrektorów tyskich placówek oświatowych, trwał od 10 kwietnia do 13 kwietnia. Odbyło się wtedy, jak słyszymy w MCO, dziewięć dyrektorskich konkursów w następujących placówkach:

  1. Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, ul. Wojska Polskiego 2,
  2. Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach, ul. Brzozowa 41,
  3. Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, ul. Braterska 7,
  4. Przedszkole nr 17 w Tychach, ul. Tołstoja 5,
  5. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach, ul. M. Curie-Skłodowskiej 4,
  6. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach, al. Niepodległości 190,
  7. Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. Jerzego Ziętka w Tychach, ul. Zgrzebnioka 45,
  8. Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, ul. Kardynała Hlonda 1,
  9. Zespół Szkół nr 2 w Tychach, ul. Elfów 9.

(icz)

1 KOMENTARZ

  1. Szanowny Panie Redaktorze. Szkoda, że nie wszyscy kandydaci będą mogli przedstawić swą koncepcję rozwoju Szkoły Podstawowej Nr 18 w Tychach. Brak dobrej woli komisji konkursowej spowodował, iż nie miałem szans na udział w tym konkursie. Choć Komisji Konkursowej powinno zależeć na jak najszerszym spektrum – czyli przedstawieniu koncepcji rozwoju szkoły przez wszystkich trzech kandydatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here