Zmarł Józef Tetla

0
Józef Tetla (1941-2019), fot. Powiat Pszczyński

W sobotę, 21 września, zmarł Józef Tetla, były starosta pszczyński. Miał 78 lat.

Pogrzeb odbędzie się 25 września o godz. 12.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu Świętej Jadwigi.

W poniedziałek o godz. 10.00 na parterze Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystawiona zostanie księga kondolencyjna, poświęcona pamięci Józefa Tetli.

Józef Tetla urodził się w 1941 roku. Był absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy na rzecz ziemi pszczyńskiej. Po wyborach w 1998 roku, w pierwszej kadencji funkcjonowania powiatów został wicestarostą pszczyńskim, a przez dwie kolejne kadencje — w latach 2002-2010 był starostą pszczyńskim. W czwartej kadencji powiatu był radnym powiatowym. Miłośnik sportu, zwłaszcza tenisa. Przez wiele lat był także prezesem siatkarskiego PLKS-u Pszczyna. Założyciel Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego. Zmarł 21 września. O śmierci Józefa Tetli poinformowało starostwo pszczyńskie.

„Jako starosta pszczyński miał olbrzymi wkład w rozwój powiatu pszczyńskiego oraz krzewienie idei samorządności, realizował proces budowy silnego powiatu poprzez zacieśnianie współpracy z gminami. Rozpoczął wiele inicjatyw, które kontynuowane są do dziś. Jego serdeczność, otwartość i umiejętność zjednywania sobie ludzi czyniły z Niego osobę niezwykle lubianą i szanowaną” – napisali przedstawiciele starostwa. Wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom, znajomym złożyli starosta pszczyńska Barbara Bandoła z pracownikami Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Paweł Sadza wraz z radnymi.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here