Zmarł ks. Hubert Seweryn. Pogrzeb w piątek

0
śp. ks. Hubert Seweryn, fot. UG Miedźna/fb/Archidiecezja Katowicka

Zmarł ks. Hubert Seweryn, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku w gminie Miedźna. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 9 kwietnia.

„Z przykrością zawiadamiamy, że w piątek 2 kwietnia br. w szpitalu w Katowicach-Pyrzowicach zmarł śp. ks. Hubert Seweryn, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku” – poinformowano 4 kwietnia na profilu facebookowym UG Miedźna. Tę smutną wiadomość przekazano też na stronie Archidiecezji Katowickiej.

Jak podano na stronie parafii we Frydku, uroczystości pogrzebowe odbędą się we Frydku w piątek 9 kwietnia. Liturgii pogrzebowej będzie przewodniczył ks. bp Marek Szkudło. O godz. 12.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Msza św. odbędzie się o godz. 13.30. Ze względu na obostrzenia sanitarne w kościele (20 osób) będą obecni tylko rodzina i kapłani, a poza kościołem pozostali wierni. Msza św. ma być transmitowana przez stronę internetową parafii.

Jak podał „Gość Niedzielny”, ks. Hubert Seweryn urodził się 22 lutego 1944 r. w Gliwicach. Wychował się w Tychach, gdzie jego ojciec przez 25 lat był kościelnym w parafii św. Marii Magdaleny. Święcenia kapłańskie przyjął 19.04.1973 r. Był wikariuszem w parafiach Wszystkich Świętych w Pszczynie, Wniebowzięcia NMP w Biertułtowach, św. Marii Magdaleny w Cieszynie i św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich.

Proboszczem we Frydku był w latach 1984-2009. To budowniczy tamtejszego kościoła, a także projektant wielu elementów wystroju świątyni, pomnika Jana Pawła II odsłoniętego w 2005 r. czy kapliczki. Będąc na emeryturze, mieszkał w Pszczynie.

„Przechodził COVID-19 i był z tego powodu bardzo osłabiony; zmarł z powodu zatrzymania akcji serca. Kilka dni przed śmiercią przyjął sakramenty święte” – podał „Gość Niedzielny”.

Ksiądz Hubert Seweryn miał 77 lat. Kapłanem był 48 lat.

(r), źródło: „Gość Niedzielny”, UG Miedźna/fb, parafia we Frydku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here