Zmarł pacjent w szpitalu w Tychach, a mieszkaniec pow. bieruńsko-lędzińskiego zakażony koronawirusem

0
fot. ZB

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował 29 marca o godz. 20.36, że w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach zmarł pacjent chory na COVID-19. To już piąta ofiara koronawirusa w województwie śląskim. Ponadto m.in. potwierdziło się zakażenie mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Śląski Urząd Wojewódzki informuje, że w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach zmarł 72-letni mężczyzna. Był mieszkańcem gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy. Prawdopodobnie tą drogą zaraził się koronawirusem. 72-latek przebywał na kwarantannie domowej, ale gdy nagle pogorszył się jego stan zdrowia, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jednak, jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczyniła się choroba Covid-19, którą wywołał koronawirus.

Wzrasta liczba zakażonych. Ostatnio przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły fakt zakażenia mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec ten miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.

Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie zdrowia jest w izolacji domowej.

Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia.

Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.

W dobrym stanie zdrowia jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy COVID-19.

Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu. W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.

W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.

W województwie śląskim hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7121 osób, a w kwarantannie – 13 295. Na godz. 8.00 WSSE w Katowicach wykonała 3187 badań pobranych próbek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 29 marca o godz. 20.09, że w województwie śląskim liczba zachorowań wzrosła do 195, a liczba zgonów do 5. W całej Polsce zanotowano do tego czasu 1862 zachorowania i 22 zgony.

(pp)

Na Śląsku zmarła czwarta osoba zarażona koronawirusem

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here