Zmarła kobieta, która zasłabła przed gmachem sądu. Kierownictwo sądu wydało oświadczenie

0
Reanimacja przed wejściem do Sądu Rejonowego w Tychach, 25.01.2021r.; fot. KS

Zmarła 23-letnia kobieta, która 25 stycznia zasłabła przed wejściem do budynkiem Sądu Rejonowego w Tychach i była przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Kierownictwo Sądu Rejonowego w Tychach w związku z tym wydarzeniem wydało specjalne oświadczenie.

W ubiegły poniedziałek na ul. Budowlanych, przed wejściem do budynku tyskiego sądu, zasłabła 23-letnia kobieta. Nastąpiło u niej zatrzymanie krążenia. Skuteczna reanimacja umożliwiła  przewiezienie 23-latki helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Niestety, po opublikowaniu tej informacji, zaczęły do nas docierać złe wiadomości, że mimo podejmowanych wysiłków kobieta zmarła.

„Nowe Info” otrzymało 28 stycznia 2021 r. oświadczenie Sądu Rejonowego w Tychach (z 26 stycznia 2021 r.). Czytamy w nim: „W związku z dramatycznym zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 25.01.2021 r. w godzinach porannych przed budynkiem Sądu Rejonowego w Tychach, związanym z nagłym zatrzymaniem krążenia u poszkodowanej oraz nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej, pragniemy przekazać, że nie jest prawdą, że pracownicy Sądu nie udzielili pomocy, bądź w niewłaściwy sposób się zachowali.

Pracownicy Sądu, będący świadkami całego zdarzenia, niezwłocznie powiadomili służby ratunkowe i przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pomoc udzielona przez pracowników Sądu objęła wsparcie psychiczne, monitorowanie stanu zdrowia, powiadomienie osoby bliskiej, a następnie, w związku z nagłym zatrzymaniem krążenia u poszkodowanej, czynność resuscytacji, która trwała do czasu przybycia służb ratunkowych.

 Jak już wiemy, poszkodowanej nie udało się uratować.

Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni całą sytuacją.

Przekazywanie i powielanie nieprawdziwych informacji, co miało miejsce w niektórych komentarzach, jest nie tylko krzywdzące dla pracowników Sądu, ale przede wszystkim wprowadza niepokój tak bardzo niepotrzebny, w tak trudnych i bolesnych chwilach dla rodziny i najbliższych Zmarłej.

Tym samym pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Zmarłej”.

Pod oświadczeniem podpisali się: SSR Magdalena Piwowarska, prezes Sądu Rejonowego, oraz Grzegorz Petka, dyrektor Sądu Rejonowego w Tychach.

Redakcja „Nowego Info” również składa wyrazy współczucia.

(pp)

Akcja ratująca życie przed Sądem Rejonowym w Tychach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here