Zmarła kolejna pacjentka szpitala w Tychach

0
Szpital Megrez w Tychach; fot. ZB

Wojewódzki inspektor sanitarny poinformował 14 kwietnia o godz. 17.00, że w szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła kolejna pacjentka zarażona koronawirusem. W szpitalu w Raciborzu zmarły w tym czasie jeszcze dwie osoby.

Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny poinformował, że w szpitalu w Tychach zmarła 86-letnia pacjentka z Sosnowca, a w szpitalu w Raciborzu zmarli: 98-letnia mieszkanka Sosnowca i 66-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Liczba zgonów w województwie śląskim spowodowanych przez koronawirus wzrosła tym samym do 52. A oto inne dane obrazujące aktualny stan epidemiczny na Śląsku: liczba zarażonych – 943 osoby (wzrost o 41), kwarantanna – 4142 osoby, hospitalizowani z podejrzeniem zarażenia – 238 osób, objęci nadzorem – 6941, próbki zbadane w ciągu ostatnich 24 godzin – 671, łączna liczba przeprowadzonych testów – 11 755, liczba ozdrowieńców – 40.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował 14 kwietnia o godz. 17.45, że dobry stan zdrowia pozwolił, aby w swoich domach leczyć się mogli kolejni mieszkańcy, u których badania wykryły obecność groźnego wirusa. Chodzi o 5 mieszkańców Częstochowy (4 kobiety oraz mężczyzna), młody mieszkaniec powiatu częstochowskiego, mieszkaniec Bytomia, młody mieszkaniec Zabrza, mieszkanka Tarnowskich Gór oraz 3 mieszkanki powiatu lublinieckiego. Dodatnie okazały się próbki pobrane od 25 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 90 lat, najmłodsza 43) oraz od mężczyzny i kobiety ze szpitala specjalistycznego w Częstochowie. W szpitalu uniwersyteckim w Krakowie hospitalizowana jest dwójka nastolatków z Rudy Śląskiej.

Walkę z koronawirusem wygrała 63-letnia mieszkanka Wisły. Kobieta w ostatnich tygodniach leczyła się pod ścisłym nadzorem sanitarnym i lekarza chorób zakaźnych w swoim domu, gdyż pozwalał na to jej stan zdrowia.

Z kolei Ministerstwo Zdrowia poinformowało 14 kwietnia o godz. 18.00, że w Polsce liczba zachorować wzrosła do 7202, a liczba zgonów do 263.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here