Zmarła Monika Morkisz

0
Monika Morkisz, fot. UG Miedźna

20 stycznia zmarła Monika Morkisz, wieloletnia nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze w gminie Miedźna, radna gminna pierwszej kadencji, zaangażowana w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Miała 75 lat.

Monika Morkisz była emerytowaną nauczycielką szkoły w Górze, przez lata uczyła geografii. Była współzałożycielką Zespołu Śpiewaczego „Górzanie”, w którym śpiewała 25 lat. Przez kilka kadencji była członkiem Rady Sołeckiej w Górze. Po przejściu na emeryturę założyła Koło Emerytów i Rencistów w Górze. Zaangażowała się w działalność Koła Gospodyń Wiejskich. W 2019 r. uhonorowana została gminnym wyróżnieniem „Miedźniański Ul” przyznawanym za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę.

O śmierci śp. Moniki Morkisz poinformował Urząd Gminy Miedźna. „Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  śp. Moniki Morkisz, Radnej Gminy Miedźna I Kadencji,  Wieloletniej Dyrektorki Szkoły Podstawowej  w Górze, Przewodniczącej Koła Emerytów w Górze, Laureatki „Miedźniańskiego Ula”. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach  po śmierci najbliższej osoby. Ze szczerymi kondolencjami: Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka i Przewodniczący Rady Gminy  Andrzej Kempny wraz z Radnymi, a także Sołtysi Gminy Miedźna” – czytamy na stronie UG Miedźna.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 stycznia, o godz. 9.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Górze.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here