Zmiana na stanowisku prezesa Tyskiego Sportu SA

0
Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu SA; fot. ZB

Zmiana na stanowisku prezesa Tyskiego Sportu SA. Grzegorz Bednarski zrezygnował z funkcji prezesa Tyskiego Sportu SA. Obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił tylko do 30 czerwca 2019 r.

Spółka Tyski Sport SA powstała w marcu 2011 r. Jej właścicielem jest gmina Tychy. Walnym zgromadzeniem, czyli najwyższą władzą jest tu prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie stadionem miejskim i trzema sekcjami sportowymi: hokejową, piłkarską, koszykarską.

Grzegorz Bednarski jest prezesem Tyskiego Sportu SA od czterech lat – informuje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy tej spółki i wylicza osiągnięcia hokeistów GKS Tychy w tym czasie: dwukrotne mistrzostwo Polski, Puchar Polski, brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego, historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W pierwszym sezonie pracy ustępującego prezesa awans na zaplecze Ekstraklasy wywalczyli piłkarze GKS Tychy. W pierwszej lidze „Trójkolorowi” po 40 latach uplasowali się na czwartym miejscu w tabeli.

Stadion Miejski w ostatnich dwóch latach był gospodarzem Mistrzostw Europy UEFA U21, a obecnie jest organizatorem Mistrzostw Świata FIFA U20.

– Za tymi wszystkimi sukcesami stoją przede wszystkim ludzie – mówi Grzegorz Bednarski, prezes TS SA. – Pracownicy, zawodnicy, trenerzy, kibice, sponsorzy i wszystkie osoby związane z GKS Tychy. To właśnie wam chciałbym przede wszystkim podziękować. W trakcie czterech lat spotkałem na swojej drodze prawdziwych pasjonatów, oddanych i pozytywnie zakręconych na punkcie klubu. Praca w Tychach była bez wątpienia dużym wyzwaniem, ale był to zarazem wielki zaszczyt i przyjemność. Życzę klubowi samych sukcesów, każdy doskonale wie o czym wszyscy marzą w Tychach. Trzymam kciuki, żeby już w przyszłym sezonie się udało.

Jak informuje rzecznik Krzysztof Trzosek dalsze decyzje dotyczące kształtu zarządu Tyskiego Sportu SA w najbliższych tygodniach podejmie rada nadzorcza.

21 grudnia 2018 r. nominację na wiceprezesa Tyskiego Sportu SA otrzymał Krzysztof Woźniak. Pracę na tym stanowisku rozpoczął 2 stycznia 2019 r. Do tej pory zarząd Tyskiego Sportu był jednoosobowy i składał się tylko z prezesa.

(pp)

Krzysztof Woźniak został wiceprezesem gminnej spółki Tyski Sport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here