Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy w Pszczynie

0
Okolice cmentarza Wszystkich Świętych i cmentarza ewangelickiego w Pszczynie; fot. Powiat Pszczyński

– W związku z dniem Wszystkich Świętych od czwartku w rejonie cmentarzy przy ul. Katowickiej i Chopina w Pszczynie zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu – informuje starostwo pszczyńskie.

Od czwartku, 31 października, na odcinku ul. Chopina od skrzyżowania z ul. K. Miarki do parkingu przy „Ludwikówce” zostanie ustawiony po stronie drogi z chodnikiem jednostronny zakaz zatrzymywania się i postoju – zakaz będzie obowiązywał do 4 listopada. Dodatkowo na tym odcinku drogi pojawią się znaki ostrzegawcze A-30 „inne niebezpieczeństwo” wraz z tabl. o treści „Wzmożony ruch pieszych”.

W piątek, 1 listopada, w godzinach od 6.00 do 21.00 zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulice Hallera (od skrzyżowania z ul. Tulipanów i Partyzantów do skrzyżowania z ul. Katowicką) i Katowicka (od ronda św. Jadwigi do mostu na rzece Pszczynce).

Jednocześnie na ul. Tulipanów zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy skierowany od ul. Hallera do ul. Narcyzów, z której bezpośredni wyjazd na ul. Katowicką zostanie wygrodzony. Kierowcy poruszający się drogami na terenie osiedla Piłsudskiego – głównie część południowa, powinni szczególną uwagę zwrócić na obowiązujące w tym czasie oznakowanie.

Z uwagi na trwające prace dotyczące budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Katowickiej dopuszczono możliwość handlu wyłącznie od strony parku w dniu odbywającego się 1 listopada odpustu.

Kierowcy proszeni są o rozwagę i ostrożną jazdę.

źródło: Powiat Pszczyński

(r), źródło: Powiat Pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here