Znaleziono pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami

1
Pistolet znaleziony w Ćwiklicach koło Pszczyny, fot. KPP Pszczyna

W domu do rozbiórki znaleziono pistolet – stary i mocno skorodowany. Miał  dwa naładowane magazynki. Był schowany na jednej z belek w ponadstuletnim niezamieszkanym domu w Ćwiklicach koło Pszczyny. Broń prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej.

Mający ponad 100 lat budynek w Ćwiklicach kilka lat temu został przeznaczony do rozbiórki. Decyzja zapadła po pożarze, któremu uległo to domostwo. Od tamtego czasu było ono niezamieszkałe. To tam, na jednej z belek, znaleziono bardzo mocno skorodowany pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami. Broń najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

Jak podaje policja, spadkobierczyni domu była bardzo zaskoczona tym znaleziskiem. Kontaktując się z policjantami przekazała, że pistolet wraz z magazynkami został znaleziony na górnej belce stropowej.

Poprzednia właścicielka budynku zmarła kilka lat temu. Swoim spadkobiercom nigdy jednak nie wspomniała o tego typu powojennych „pamiątkach”.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Pistolet, magazynki oraz amunicja były bardzo skorodowane.  Jak podaje policja, to na chwilę obecną uniemożliwiło odczytanie oznaczeń i typu broni. Najprawdopodobniej pochodzi ona jednak z okresu wojny.

Policjanci apelują, by pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, broni lub amunicji. Jeżeli zauważyło się podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast należy powiadomić policję.

(r), źródło: KPP Pszczyna

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here