Znęcał się nad 90-letnią matką

0
60-latek, który znęcał się nad swoją 90-letnią matką; fot. KPP Mikołów

Policjanci zatrzymali w Łaziskach Górnych 60-letniego mężczyznę, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją 90-letnią matką. 10 grudnia prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nakazał mu opuścić mieszkanie oraz zakazał kontaktowania się z pokrzywdzoną. 

Jak informuje Klaudia Kempa z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z łaziskich mieszkań. Sprawcą awantury okazał się 60-latek, który przy użyciu noża groził pozbawieniem życia swojej 90-letniej matce i jej wnuczce. Wnuczka przyszła w odwiedziny do babci.

W trakcie rozmowy z seniorką policjanci dowiedzieli się, że syn znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie od prawie roku. 60-letni mieszkaniec Łazisk został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu oraz obszerne zeznania. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował 10 grudnia wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania na 3 miesiące oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek, stan fizyczny lub psychiczny, grozi kara do 8 lat więzienia.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here