Zobacz paradę motocykli

0
Fot. Grzegorz Giczel

W środę, 1 maja odbędzie się IX Wilkowyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego połączone z przejazdem motocykli ulicami Tychów oraz piknikiem.

Jak co roku, na zlot zapraszają księża motocykliści: ks. Michał Macherzyński, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach Wilkowyjach oraz ks. Dariusz Gadomski – proboszcz sąsiedniej parafii pw. św. ojca Pio w Mąkołowcu (ul. Przepiórek 50). Współorganizatorem imprezy jest Miejskie Centrum Kultury.

Tradycyjnie motocykliści najpierw pojawią się o godz. 10.00 w parafii na Mąkołowcu (ul. Przepiórek 50). O godz. 11.00 odbędzie się parada motocyklowa. Weźmie w niej udział co najmniej kilkaset maszyn. Jak informuje nas MCK, trasa będzie wiodła ulicami: Przepiórek, Mąkołowską, Mikołowską (od McDonalda do browaru), później al. Bielską (do policji), a następnie ul. Budowlanych (w kierunku dworca PKP), ul. Browarową, Obywatelską i Szkolną w Wilkowyjach.

W południe w wilkowyjskiej parafii odprawiona zostanie msza św. w intencji motocyklistów. Przed kościołem podziwiać będzie można zaparkowane motocykle. Ok godz. 13.00 rozpocznie się piknik w farskim ogrodzie. W programie: akcja krwiodawstwa, wystawa starych motocykli, konkursy z nagrodami i koncert zespołu Pan Pozor.

Relacja z ubiegłorocznej imprezy (ZDJĘCIA + FILM):

Dwa tysiące motocyklistów w Wilkowyjach

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here