Żonę pięścią w twarz

0
50-latek w prokuraturze; fot. KPP Mikołów

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który od ponad trzech lat znęcał się nad swoją żoną. Mieszkaniec Łazisk Górnych regularnie wyzywał i obrażał kobietę. Nie stronił także od przemocy fizycznej. W piątek 26 czerwca groził małżonce pozbawieniem życia.

O niepokojącej sytuacji mieszkanki Łazisk Górnych policjanci dowiedzieli się od jej znajomej. To ona zawiadomiła mundurowych, którzy w feralny piątek udali się do mieszkania małżeństwa.

Wewnątrz zastali pijanego 50-latka, który niewiele wcześniej, trzymając w ręce kuchenny nóż, groził żonie, że ją zabije.

Jak ustalili policjanci, napięta sytuacja między małżonkami występuje już od długiego czasu. Mężczyzna co najmniej od połowy 2017 roku regularnie wyzywał i ubliżał kobiecie. Wielokrotnie też miał szarpać, popychać i niepokoić małżonkę. Akta sprawy wskazują także, że na początku czerwca br. mężczyzna w przypływie agresji uderzył żonę pięścią w twarz powodując rozległe obrażenia.

Zatrzymany 50-latek 28 czerwca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Wcześniej jednak policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych przesłuchali agresora i przedstawili mu zarzuty znęcania się oraz uszkodzenia ciała. Wystąpili też do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych, których nadrzędnym celem jest ochrona pokrzywdzonej domową przemocą do czasu rozprawy przed sądem.

Prokurator nie miał żadnych wątpliwości w tym zakresie i wydał wobec 50-latka postanowienie o policyjnym dozorze, nakazie opuszczenia mieszkania oraz zakazie zbliżania się do żony na odległość mniejszą niż 10 metrów. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

(J), źródło: KPP Mikołów

Wytwarzał broń palną. Groził żonie śmiercią

Groził żonie śmiercią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here