„Żubrowisko” przeniesione do Pszczyńskiego Centrum Kultury

0
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cyrk Deriglasoff, fot. powiat pszczyński/profil zespołu

Z powodu niepewnej pogody organizatorzy postanowili przenieść jutrzejszą (26.09) imprezę „Żubrowisko” do sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Jak zapowiadają też organizatorzy, dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście lub dla których zabraknie miejsca w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury (może tam wejść 120 osób), wydarzenie będzie transmitowane w Internecie, m.in. na fanpage’u powiatu pszczyńskiego. Poza tym koncerty będzie można też oglądać online w następujących pubach: Sztamfer, Pivnica, K2, Bugsy’s, Briff i Ośrodek nad Dokawą w Pszczynie, Sport Cafe w Pawłowicach oraz Wake Park w Goczałkowicach-Zdroju.

– Chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a przede wszystkim zachęcić do wpłacania pieniędzy na terapię genową dla Maciusia Cieślika z Jankowic, zaprosiliśmy puby i kawiarnie z powiatu pszczyńskiego, by pokazywały transmisję z koncertów. Bardzo dziękuję za wspaniały odzew – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W każdym z ośmiu pubów będzie można wspierać zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika, wrzucając pieniądze do puszek stowarzyszenia „Omnibus”.

„Żubrowisko”, czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych, to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński i partnerów. Miała odbyć się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski, jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe – Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca). Laureatów przeglądu będzie można poznać o godz. 17.45, potem dadzą godzinne koncerty. Będzie to rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru – Cyrkiem Deriglasoff.

Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online (do godz. 15.00 w sobotę). Jeżeli nie zostanie wyczerpana pula 120 biletów, wejściówki będzie można zakupić też na miejscu w Pszczyńskim Centrum Kultury w dniu koncertu.

Harmonogram imprezy (wejście do sali PCKul-u możliwe będzie od godz. 17.00)

17.45 – wręczenie nagród laureatom Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”
18.00 – koncert laureata Nagrody Burmistrza Pszczyny
19.00 – koncert laureata Nagrody Starosty Pszczyńskiego
20.00 – Cyrk Deriglasoff

(r), źródło: powiat pszczyński

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here