Żubrowisko – reaktywacja. Zagrają dla Maciusia Cieślika

0
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cyrk Deriglasoff, fot. powiat pszczyński/profil zespołu

26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbędzie się finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczny przegląd będzie wyjątkowy, bo nastawiony na pomoc dla Maciusia Cieślika z Jankowic, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. W finale koncertu zagra Cyrk Deriglasoff.

Tegoroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych miał odbyć się tradycyjnie w kwietniu podczas Motoserca, a finał „Żubrowiska” w czerwcu, jednak te plany pokrzyżowała pandemia. Organizatorzy postanowili reaktywować wydarzenie w ostatnią sobotę września i wspomóc zbiórkę na leczenie małego mieszkańca Jankowic.

– Mam nadzieję, że fani z powiatu pszczyńskiego i nie tylko są spragnieni muzyki na żywo. Gorąco zapraszam na finał tegorocznego „Żubrowiska”. Każdy, kto zakupi bilet cegiełkę na koncert, wspiera zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika z Jankowic, który potrzebuje najdroższego leku świata. Na leczenie chłopca przeznaczymy całkowity dochód z biletów – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

„Żubrowisko” to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński. Po raz pierwszy odbyła się w 2004 roku. Początkowo był to przegląd lokalnych amatorskich zespołów muzycznych. Obecnie do przeglądu mogą zgłaszać się zespoły z całej Polski, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Laureaci prezentują się podczas finału z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski. Jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe – Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca).

Otwarcie bram w dniu finału imprezy nastąpi o godz. 17.00. Trzy kwadranse później będzie można poznać laureatów tegorocznego przeglądu, którzy następnie dadzą godzinne koncerty. Będzie to rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru – Cyrkiem Deriglasoff, którego występ zaplanowano na godz. 20.00.

Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa – wokalisty i instrumentalisty od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, wręcz kpiarskim tekstem.Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej. Rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online albo na miejscu w dniu koncertu. O Maciusiu przeczytacie tutaj.

Maciuś Cieślik, fot. powiat pszczyński

Przed wejściem na teren imprezy należy zdezynfekować ręce oraz zasłonić usta i nos.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

(r), źródło: powiat pszczyński

AKTUALIZACJA (25.09.2020): Żubrowisko przeniesione do Pszczyńskiego Centrum Kultury – https://www.noweinfo.pl/zubrowisko-przeniesione-do-pszczynskiego-centrum-kultury/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here