Związkowiec „Solidarności” kontra pracodawca

0
fot. ZB

Związkowiec „Solidarności” kontra pracodawca. Mateusz Gruźla, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w spółce Denso Thermal Systems Polska, poinformował nas, że 29 czerwca złożył w Prokuraturze Rejonowej w Tychach zawiadomienie dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy z uwagi na działalność związkową.

Szef „Solidarności” w Denso, jak twierdzi, zawiadomił prokuraturę o popełnieniu czynu zabronionego przez przedstawiciela działu personalnego w tym zakładzie. Czyn ten miał polegać na tym, że Mateuszowi Gruźli, członkowi Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” odmówiono w Denso prawa do zwolnienia od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na czas niezbędny do wykonania czynności wynikających z jego funkcji związkowych. Chodzi m.in. o udział w spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie w dniu 7 maja 2018 r. M. Gruźla uznaje to za dyskryminację, a co za tym idzie za czyn zabroniony polegający na utrudnianiu działalności związkowej na terenie zakładu pracy.

Gruźla zwrócił się jednocześnie do ministerstwa sprawiedliwości, prosząc by Prokurator Generalny objął to postępowanie swoim nadzorem.

(baz)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here