Zwycięstwo w ulewie

0
Reprezentacja Korei Południowej przed meczem w Tychach; fot. Aitor Alcalde - FIFA via Getty Images

Zwycięstwo w ulewie. Korea Południowa pokonała Republikę Południowej Afryki 1:0 w kolejnym, czwartym meczu MŚ do lat 20 w Tychach. Jedyną bramkę spotkania strzelił głową Hyun-woo Kim. Piłkarze RPA zanotowali tym samym drugą porażkę, która praktycznie eliminuje ich z turnieju.

Po początkowych akcjach Korei, inicjatywę przejęli piłkarze RPA. Podopieczni Thabo Senonga dwukrotnie mieli bardzo dobre okazje na zdobycie pierwszej bramki, ale szczęśliwe interwencje bramkarza Azjatów po strzałach Kobamelo Kodisanga i Jamesa Monyane’a powodowały, że wciąż był remis. Koreańczycy odpowiedzieli – blisko trafienia po strzale z szesnastu metrów był Jeong-uk Jo, na co dzień napastnik FC Seul. Do końca pierwszej części meczu więcej sytuacji mieli piłkarze RPA, brakło im jednak trochę szczęścia w wykończeniu. Nie pomagała im ulewa, która od mniej więcej 25 minuty pojawiła się nad Stadionem Miejskim.

W drugiej połowie atakowali już w zasadzie tylko Koreańczycy. Na bramkę Khulekaniego Kubheki strzelali Jung-min Kim, Sehun Oh i największa gwiazda Azjatów Kang-in Lee, jednak bezskutecznie. W 62. minucie spora grupa kibiców z Dalekiego Wschodu wyskoczyła do góry z radości, ale w momencie wydala z siebie jęk zawodu. W poprzeczkę trafił Ho-jin Jeong. W końcu Korea dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Hyun-woo Kim, a cała drużyna utonęła w swoich uściskach. Po golu tempo meczu nieco osiadło.