Żywiołowa Sylwia Grzeszczak na Dniach Imielina

0
Koncert Sylwii Grzeszczak w Imielinie, 6.07.2019 r.; fot. Grzegorz Giczel

Tegoroczne Dni Imielina (6-7 lipca) miały ciekawą obsadę artystyczną. W sobotę na scenie pojawiła się grupa Poparzeni Kawą Trzy i Sylwia Grzeszczak, a w niedzielę Jerzy Kryszak i zespół Frele.

Poparzeni Kawą Trzy to zespół założony w 2005 r. przez dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk i ska. W grupie gra m.in. Wojciech Jagielski (perkusja) i Jacek Kret. Autorem większości tekstów jest Rafał Bryndal.

Żywiołowy koncert dała Sylwia Grzeszczak z zespołem. Wydała dotychczas cztery albumy studyjne: „Ona i on” z Liberem oraz trzy solowe: „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” oraz „Tamta dziewczyna”. Pierwsze dwie uzyskały status potrójnie platynowej płyty, a album „Tamta dziewczyna” uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stało się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”, które zajęły 1. miejsce na liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

W niedzielę po występie Jerzego Kryszaka, aktora i artysty kabaretowego na scenie zaśpiewało damskie trio Frele, specjalizujące się w wykonywaniu znanych przebojów w śląskiej gwarze. Wszystko zaczęło się w lutym 2017 r., kiedy dziewczyny opublikowały na Facebooku parodię utworu „Hello” Adele z tekstem w gwarze. Film w szybkim czasie przekroczył liczbę dwóch milionów odsłon.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here