Cuda przy Bramkowej

0
Wizualizacja: UM Pszczyna

Cuda powstaną przy ul. Bramkowej w Pszczynie: strefa rekreacyjna z fontanną solankową, wodny plac zabaw, a także wielofunkcyjne boisko. Obecny budynek, który służył dzieciom za świetlicę, zamieni się m.in. w toalety. Ratusz zaprezentował  koncepcję na „ożywienie zdegradowanych terenów w centrum miasta”.

Jak informuje rzecznik UM Pszczyna Piotr Łapa, obecnie w Urzędzie Miejskim ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją zadania. I etap wykonany zostanie w latach 2018-2019. W dalszej kolejności planowana jest budowa parkingu, na którym powstaną 22 miejsca postojowe.

Teren w rejonie ulic Bramkowej i Młyńskiej obejmuje – jak podaje rzecznik – ok. 15 519,26 m kw. W odległości ok. 225 m w linii prostej znajduje się zabytkowy pszczyński rynek.

Wizualizacja UM Pszczyna

– Opracowana koncepcja zakłada budowę pętli rolkowo-wrotkowej wraz z ciągiem pieszym, które przebiegają wokół granicy terenu opracowania. W centralnej części znajdować się będą tereny zielone wraz z polaną rekreacyjną, przy której powstanie boisko wielofunkcyjne. Obok boiska usytuowany będzie wodny plac zabaw wraz z brodzikiem basenowym dla małych dzieci, wokół którego wydzielono szerokie nawierzchnie utwardzone wraz z elementami małej architektury – wymienia rzecznik.

We wschodniej części istniejący plac zabaw ma zostać doposażony o tyrolkę (zjazdy na linie). – Po południowej stronie projektuje się zagłębiony w ziemi budynek maszynowni wodnego placu zabaw. Będzie on obsypany warstwą ziemi, tworząc w zimie małą górkę saneczkową. W sąsiedztwie powstanie strefa rekreacyjna z urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu dla osób starszych z fontanną solankową – kontynuuje rzecznik.

A w co się zamieni istniejący budynek świetlicy dla dzieci? – Zakłada się zmianę funkcji istniejącego budynku świetlicy na toalety, przebieralnie oraz natryski wraz z pomieszczeniem magazynowym na sprzęt sportowy – informuje Łapa.

Na całym terenie przy ciągach pieszych mają być elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci do segregacji, stojaki rowerowe, oświetlenie oraz monitoring.

źródło: UM Pszczyna

(r)

Dodaj komentarz