Festiwal światła i dźwięku

0
Ubiegłoroczne projekcje mappingowe; fot J. Jędrysik

W sobotę 8 września na terenie Browaru Obywatelskiego odbędzie się Tychy Light & Sound Festival. Na uczestników imprezy czekają trzy sceny muzyczne, międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej, a ponadto nocne pokazy mappingowe 3D i wystawa grafik Adama Romaniuka.

O godz. o 17.00 wystartuje plenerowa scena chillout i odbędzie się wernisaż grafik profesora Adama Romaniuka, pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, poruszającego się w obszarach grafiki warsztatowej i komputerowej, malarstwa i plakatu. Zaś charakterystyczne elewacje zabudowań Browaru Obywatelskiego staną się kanwą do trójwymiarowych projekcji mappingowych (godz. 21.30).

Pozostałe dwie sceny muzyczne to: electronic i broken. Usłyszymy na nich topowych wykonawców muzyki elektro: Blooma, Taka, Coocolino, Concept of Thrill, Retail, Łysyni, HaN, L Plus, Pure Sound Collective, Mr Floppy, Gruesome, Dethria, Centi i Stimulus.

Ponadto w programie festiwalu jest dynamiczne fireshow i całonocna inwazja food trucków (jadłodajni na kółkach). Wstęp na Tychy Light & Sound Festival jest wolny. Współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.
(JJ)

Dodaj komentarz