Jedna z bramownic już uszkodzona

5
Dostawczak, który dziś (31 sierpnia) uszkodził bramownicę w Tychach Glince; fot. 112tychy.pl
Reklama

Dziś (31 sierpnia) przed godz. 7.00 rano samochód dostawczy uszkodził jedną z tzw. bramownic, zainstalowanych niedawno przed wiaduktem kolejowym na ul. Glinczańskiej w Tychach Glince. Specjalne bramki miały ostrzegać i zapobiegać klinowaniu się zbyt wysokich samochodów pod wiaduktem. Montaż bramek kosztował ok. 26. tys. zł.

Jak poinformowała nas st. asp. Barbara Kołodziejczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes Benz nie dostosował się do znaku mówiącego o ograniczeniu wysokości auta do 2,4 m. W wyniku czego uderzył w bramownicę zainstalowaną od strony „Termoplastyki”, a cofając, zgiął ją. Jak informuje rzecznik policji, ze względów bezpieczeństwa strażacy wycięli bramkę i położyli ją na nasypie kolejowym. Na ulicy Glinczańskiej ruch był utrudniony (odbywał się wahadłowo).

Jak widać bramki ostrzegające nie wystarczają. Brak wyobraźni niektórych kierowców nie zna granic. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zapłacił za dwie bramownice ok. 26 tys. zł. Instalowano je w dniach 8-10 sierpnia br.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Wiaduktu się nie bali a takiej bramownicy będą się bać?
    MZUiM powinien przygotować się na częste remonty. Oczywiście z OC sprawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here