Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach. Zapisz się na lot i poczuj się jak ptak!

0
Reklama

Tunele aerodynamiczne zyskują popularność także w Polsce. Teraz z takiej niesamowitej rozrywki można skorzystać także w Katowicach.

Latanie nie wymaga skrzydeł. Nie potrzeba do niego także samolotu. Wystarczy tunel aerodynamiczny, w którym można unieść się w powietrze jak ptak i poczuć się jak podczas swobodnego spadania w przestworzach.

Teraz taka atrakcja czeka na zainteresowanych także w mieście Katowice – stolica Górnego Śląska jest miejscem działalności tunelu Profly, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce, a także w Europie. Tunel zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Chorzowskiej.

Spis treści:

  • Tunel aerodynamiczny – co to jest?
  • Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?
  • Kto może latać w aerotunelu?
  • Jak wykupić lot w tunelu aerodynamicznym?
  • Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – cennik

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Pionowy tunel aerodynamiczny to specjalna konstrukcja, która umożliwia stworzenie warunków do swobodnego spadania. Za rozpędzenie powietrza w aerotunelu odpowiadają duże wentylatory, które mogą wprowadzić je w prędkość powyżej 300 km/h. Tunele tego typu są przeszklone, znajduje się w nich także przedsionek oraz siatka bezpieczeństwa.

Reklama

Dzięki swojej specjalnej budowie oraz działaniu tunele aerodynamiczne pozwalają na stworzenie efektu swobodnego spadania w przestworzach. Powietrze w środku stwarza jednocześnie warunki do wykonywania różnych ewolucji – to tzw. bodyflying, który obecnie jest coraz bardziej popularną dyscypliną.

Dzisiaj na tunel aerodynamiczny może zapisać się praktycznie każdy, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę. To jedyna tego typu okazja, aby polatać w powietrzu bez skrzydeł!

Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?

By skorzystać z lotu w tunelu aerodynamicznym, konieczne jest wcześniejsze wykonanie rezerwacji. Teraz można przeprowadzić ją na stronie tunelu aerodynamicznego Profly w Katowicach.

Przy rezerwacji swojego lotu należy wybrać dogodny termin z kalendarza. Potem można także wskazać na typ lotu. Na początek polecany jest lot standardowy trwający 3 minuty, który gwarantuje naprawdę mnóstwo emocji i z pewnością pozostanie niezapomnianą atrakcją!

Przed lotem uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu z instruktorem, pod którego opieką będzie znajdował się podczas lotu. Otrzymuje też odpowiednie wyposażenie – kombinezon, kask, gogle oraz zatyczki do uszu.

Przebywanie wewnątrz tunelu aerodynamicznego to niesamowite doznanie. Strugi powietrza unoszą ciało w górę, dzięki czemu można doświadczyć uczucia podobnego do lotu. Dodatkowo, wspólnie z instruktorem można wykonywać wtedy rozmaite ewolucje w powietrzu.

Kto może latać w aerotunelu?

Latanie w tunelu aerodynamicznym nie wymaga posiadania żadnych wcześniejszych szkoleń, treningów, a także badań lekarskich. Dodatkowo, w locie może wziąć udział niemalże każda osoba, która chciałaby spełnić swoje marzenie o lataniu. Co ważne, latać mogą także osoby niepełnoletnie – dzieci i młodzież.

Gdy zainteresowana lotem osoba nie ma istotnych przeciwwskazań do uprawiania sportu, może także korzystać z tunelu aerodynamicznego.

Jak wykupić lot w tunelu aerodynamicznym?

Aby samodzielnie odwiedzić tunel aerodynamiczny albo też kupić voucher na prezent, najlepiej wykonać wcześniejszą rezerwację bezpośrednio na stronie internetowej organizatora lotów.

Za usługę można zapłacić także szybkim przelewem. Gdy kupowany jest voucher, w takim przypadku potwierdzenie zapłaty oraz samo zaproszenie można otrzymać nawet po paru minutach od transakcji.

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – cennik

Za tunel aerodynamiczny wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. To zatem przystępna cenowo atrakcja, która jest praktycznie na każdą kieszeń.

Cennik lotów w tunelu aerodynamicznym w Katowicach:

  • 3-minutowy lot dla osoby do 18. roku życia – 229 złotych
  • 3-minutowy lot dla osoby dorosłej – 259 złotych

Jeżeli szukasz dobrej zabawy lub chcesz podarować wyjątkowy upominek bliskiej osobie, pomyśl o zakupie lotu w tunelu aerodynamicznym. To gwarancja udanej zabawy!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here