Narodziny żubra [film]

0
W Pokazowej Zagrodzie w Pszczynie świętowano narodziny kolejnego żubra. Ważąca ok. 25 kilogramów młoda krówka jest zdrowa i już za kilka dni będzie można obserwować ją z bliska.

Matką oseska jest czteroletnia Platanka II sprowadzona do Pszczyny jesienią ubiegłego roku w celach reprodukcyjnych. Poród odbył się w kwarantannowej zagrodzie w niedzielę, 29 maja w godzinach popołudniowych. Nad wszystkim czuwał weterynarz.
 – Krówka jest zdrowa i waży ok. 25 kilogramów. To dla nas ogromna radość, bo kolejny rok mamy w naszej zagrodzie przychówek – mówi Grzegorz Czembor, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.
Nowa mieszkanka pszczyńskiej zagrody przez pierwsze dni swojego życia przebywa ze swoją matką w zamkniętej zagrodzie. Od piątku 10 czerwca będzie można podziwiać ją z bliska.
Mały żubr nie ma jeszcze imienia. – To już tradycja, że imiona dla narodzonych w pszczyńskiej zagrodzie żubrów zgłaszać można w specjalnym konkursie. Ogłosimy go pod koniec czerwca, a warunki będą dwa – imię będzie musiało się zaczynać literami PL i będzie musiało być żeńskie. Spośród nadesłanych propozycji imię dla żubra wybierze specjalna komisja – mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here