Ósme zwycięstwo z rzędu na koniec sezonu zasadniczego

0
Hokeiści GKS-u Tychy pokonali GKS Katowice (fot. Michał Pawlak)

GKS Tychy przegrywał w trzeciej tercji 0:2, ale strzelił cztery gole i wygrał ósmy mecz z rzędu kończąc sezon zasadniczy na pozycji lidera. Teraz czas na play-off.

Oba GKS-y świetnie kończą sezon zasadniczy – oba zespoły zanotowały serie siedmiu zwycięstw z rzędu. Było więc wiadomo, że mecz w Tychach którąś passę zakończy.

Po 48 minutach wydawało się, że serię zwycięstw będą kontynuować katowiczanie. Prowadzili 2:0, ale wtedy do ataku rzucili się tyszanie. Najpierw Gleb Klmenko, potem Jarosław Rzeszutko,a następnie Filip Komorski i znów Rzeszutko dali giole GKS-owi Tychy.

Tyszanie wygrali ostatecznie 4:2 i z 97 punktami zakończyli sezon zasadniczy na pierwszym miejscu.  Podopieczni Andrija Gusowa pierwszy mecz w tej fazie rozegrają 24 lutego, ale na rywala muszą jeszcze poczekać – wyłoni go faza pre play-off z udziałem Orlika Opole, Automatyki Gdańsk, Naprzodu Janów i Polonii Bytom.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
0:1 Radosław Sawicki – Bartosz Fraszko (40:57)
0:2 Radosław Sawicki – Jakub Wanacki (47:50)
1:2 Gleb Klimenko – Mateusz Bryk (48:37)
2:2 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Bartosz Ciura (48:50)
3:2 Filip Komorski – Michael Cichy – Alexander Szczechura (53:34) 5/4
4:2 Jarosław Rzeszutko – Alexander Szczechura (58:27)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Jeziorski, Galant, Witecki; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Kaznadzei, Bepierszcz, Szczechura, Cichy; Kolarz, Jachym, Klimenko, Mentsiuk, Komorski.