Piłkarze GKS-u Tychy rozpoczęli obóz – zmiany w kadrze

0

W środowy poranek (4 lipca) piłkarze GKS-u Tychy wsiedli do autokaru, który zawiózł ich do czeskiego Valašské Meziříčí, gdzie przez nabliższe 10 dni będą się przygotowywać do nowego sezonu. W autokarze znalazł się m.in. Marcin Kowalczyk, obrońca Ruchu Chorzów.

Kowalczyk, 33-letni defensor, ostatnie dwa sezony spędził w Chorzowie, ale w sumie w ekstaklasie rozegrał 97 spotkań. Tyszanie podpisali z Kowalczykiem roczny kontrakt.

W gronie bramkarzy, którzy pojechali na obóz są Adrian Odyjewski (ostatnio wypożyczony do Szombierek Bytom) i 16-letni Mateusz Maciejowski, który ostatni sezon spędził w młodzieżowych drużynach GKS Katowice. Swoją szansę dostali także Dominik Połap oraz Michał Staniucha, a więc zawodnicy najstarszej grupy juniorów tyskiego klubu. Do Valašské Meziříčí nie pojechał natomiast Nikolas Wróblewski (problemy zdrowotne).

W kadrze zabrakło także Dawida Rogalskiego i Michała Fidziukiewicza, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Plan sparingów GKS na obozie w Czechach:

  • 4 lipca, godz. 17:00 – MFK Vítkovice (Lhotka nad Bečvou)
  • 10 lipca – MFK Frýdek-Místek
  • 12 lipca – Karpaty Lwów i SK Spartak Hulín
  • 14 lipca – TJ Valašské Meziříčí

Dodajmy do tego, że przed tygodniem umowę przedłużono z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem. Z 56-letnim szkoleniowcem klub związał się na kolejny rok.

Kadra GKS Tychy na obóz w Valašském Meziříčí:

Bramkarze: Marek Igaz, Konrad Jałocha, Mateusz Maciejowski, Adrian Odyjewski.

Obrońcy: Dawid Abramowicz, Marcin Biernat, Łukasz Bogusławski, Mateusz Grzybek, Marcin Kowalczyk, Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Konrad Pipia, Daniel Tanżyna.

Pomocnicy: Jan Biegański, Edgar Bernhardt, Piotr Ćwielong, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Dominik Połap, Michał Staniucha.

Napastnicy: Piotr Giel, Kamil Zapolnik.

Dodaj komentarz