Puchar Polski dla GKS Tychy

0
Puchar Polski odbiera Michał Kotlorz, kapitan GKS Tychy

Puchar Polski dla GKS Tychy po raz siódmy. Dziś (30 grudnia) w Nowym Targu GKS Tychy pokonał w finale tych rozgrywek 3:0 Comarch Cracovię Kraków. Tyscy kibice zaśpiewali „Puchar Polski już mamy, na mistrzostwo czekamy”.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. W drugiej gole dla GKS-u strzelili: Patryk Kogut (32. minuta) i Filip Komorski (34. minuta). Na początku trzeciej tercji na 3:0 podwyższył Jan Semorad (45. minuta). Tyszanie mieli od początku meczu przewagę. Świetnie w bramce spisywał się Kosowski. Puchar z rąk prezesa PZHL odebrał Michał Kotlorz, kapitan tyszan. GKS wszedł do finału PP 29.12 po pokonaniu Polonii Bytom 5:1.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Bramki: Patryk Kogut (32), Filip Komorski (34), Jan Semorad (45)

Kary: 8 – 6 minut

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) – Noworyta, Novajovsky; Drzewiecki, Svitana, Sinagl – Rompkowski, Kolarz; Urbanowicz, Dziubiński, Damian Kapica – Maciejewski, Wajda; Jencik, Słaboń, Kalus – Dąbkowski, Dutka; Wróbel, Chovan, Domogała. Trener Rudolf Rohacek.

GKS Tychy: Kosowski (Lewartowski) – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Zatko, Kotlorz; Bepierszcz, Semorad, Kogut – Bryk, Górny; Vozdecky, Kristek, Kolusz – Pociecha, Gazda; Witecki, Rzeszutko, Bagiński. Trener Jiri Sejba.