Remont starówki potrwa dłużej. Pojawiły się problemy

0
Remont na rynku w Pszczynie, 3.12.2017, fot. RB

Remont pszczyńskiej starówki potrwa dłużej. Miał się zakończyć z końcem roku. Jak się dowiedzieliśmy w UM Pszczyna, termin został przesunięty. Bo pojawiły się problemy.

Kto odwiedził pszczyński rynek, zapewne zauważył, że w pobliżu płyty, ratusza itd. jest plac budowy.

Jak informuje nas rzecznik UM Pszczyna Piotr Łapa, II etap remontu pszczyńskiej starówki rozpoczął się na przełomie lipca i sierpnia. W pierwszej kolejności rozpoczęły się prace związane z przebudową chodników na ul. Wojska Polskiego.

Za realizację zadania odpowiada firma Betonit z Czechowic-Dziedzic, która zaproponowała w przetargu kwotę 2 535 774,05 zł. Poza kompleksową budową chodników projektanci przewidzieli rozbudowę infrastruktury towarzyszącej, m.in. oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowę studni kablowych oraz zabudowę stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci. W tym czasie wykonana zostanie nowa izolacja odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

Trwają prace na tzw. „łezce” oraz wzdłuż kamienic od strony Urzędu Miejskiego do ul. Piastowskiej.

Okazuje się, że roboty się jednak przeciągają.

– Początkowo zakładano, że remont zakończy się z końcem roku. W związku z tym, że latem pojawiły się problemy związane z przeniesieniem niezidentyfikowanych mediów pod chodnikiem przy ul. Wojska Polskiego, a także niekorzystną aurą, termin został przesunięty – tłumaczy nam rzecznik Łapa.

Jak słyszymy, termin realizacji inwestycji to 31 maja 2018 roku.

– Wykonawca zadeklarował, że remont będzie realizowany w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych. Niewykluczone, że prace zakończą się przed terminem – informuje rzecznik.
(r)

Dodaj komentarz