1 listopada komunikacja miejska w Tychach za darmo, a jeszcze niedawno prezydent taką propozycję nazwał bełkotem

0
1 listopada 2018 r. autobusami i trolejbusami na trasach MZK Tychy jeździmy za darmo; fot. ZB
Reklama

1 listopada komunikacja miejska w Tychach za darmo, a jeszcze niedawno prezydent taką propozycję nazwał bełkotem. Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach informuje, że w tegorocznym dniu Wszystkich Świętych (1.11.2018 r.), zgodnie z zarządzeniem prezydenta Tychów, pasażerowie uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci komunikacyjnej organizowanej przez MZK Tychy. Jeszcze dwa lata temu wniosek wprowadzenia takiego udogodnienia dla mieszkańców, zgłoszony przez opozycję, był dla prezydenta Tychów bełkotem.

Komunikat MZK oznacza, że 1 listopada 2018 r. nie trzeba będzie płacić za przejazdy we wszystkich autobusach i trolejbusach obsługujących linie Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach, niezależnie od tego gdzie jedziemy.

Ro temu po raz pierwszy pasażerowie MZK Tychy zostali zwolnieni z obowiązku kasowania biletów w dniu Wszystkich Świętych. Warto tutaj zauważyć jak prezydent dojrzewał do wydania takiego zarządzenia i jak inspirującą rolę w tym dziele odegrali radni opozycji. Przypomnijmy zatem, że 25 października 2016 r. na wniosek radnych z klubów Prawo i Sprawiedliwość oraz Tychy Naszą Małą Ojczyzną, Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta Tychy zwróciła się do prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby o darmowe kursy na trasach MZK Tychy w dniu 1 listopada. Inicjatorem wniosku był radny Dariusz Wencepel z klubu Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Przyjęty 25 października 2016 r. wniosek Komisji Finansów Publicznych, na którym widnieją podpisy radnych Klubu Tychy Naszą Małą Ojczyzną (Dariusz Wencepel, Jakub Chełstowski, Paweł Porszke, Edyta Danielczyk) oraz radnych Klubu PiS (Grzegorz Kołodziejczyk, Marek Gołosz, Jarosław Hajduk, Andrzej Kściuczyk, Tadeusz Furczyk, Ewa Węglarz) brzmiał: „Komisja wnioskuje do prezydenta miasta Tychy o zwolnienie z opłat za przejazdy komunikacją miejską na terenie miasta Tychy wszystkimi liniami obsługiwanymi przez MZK Tychy w dniu 1 listopada 2016 r. w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych”.

Reklama

Na sesji Rady Miasta Tychy, która odbyła się 27 października 2016 r., radny Dariusz Wencepel zapytał wprost prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę, o odpowiedź na ten wniosek Komisji Finansów Publicznych RM Tychy. Prezydent Dziuba, komentując to pytanie, powiedział m.in., że radny Wencepel bełkocze i wniosek został złożony za późno. (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here