167 tysięcy uczniów podróżowało za darmo

0
fot. ZB

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, podsumował 10 lutego tegoroczną akcję „Kolej na ferie”. W jej ramach od 11 do 26 stycznia, a więc podczas ferii szkolnych, dzieci mogły jeździć pociągami Kolei Śląskich za darmo.

To już druga taka akcja. Pierwszą zorganizowano w ubiegłym roku. Pomysłodawcą jest marszałek Jakub Chełstowski.

– Kolejna edycja akcji „Kolej na ferie” potwierdziła, że Koleje Śląskie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówił 10 lutego na konferencji podsumowującej marszałek Chełstowski. – 167 tysięcy dzieci i młodzieży skorzystało z tej oferty i mogło za darmo zwiedzać województwo śląskie. Będziemy inwestować w rozwój kolei, bo to ekologiczny transport, przyjazny środowisku.

W tym roku z bezpłatnych podróży pociągami Kolei Śląskich uczniowie mogli korzystać od 11 do 26 stycznia 2020 roku, czyli w czasie ferii w województwie śląskim. Oferta dotyczyła uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z darmowych przejazdów mogli korzystać również najmłodsi, w tym wypadku wystarczyło posiadać dokument potwierdzający wiek.

Promocja, jak słyszymy, objęła zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie (jedynym wyjątkiem były pociągi specjalne Ornak do Zakopanego). W tym roku, w ramach akcji „Kolej na ferie”, można było skorzystać m.in. z połączenia do czeskiego Bohumina i nowego połączenia do Kluczborka. Zorganizowano również dodatkowe atrakcje np. bezpłatną podróż do Krakowa i zwiedzanie bazy Kolei Śląskich przy ulicy Raciborskiej w Katowicach.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here