3,8 mln zł na remont chodników

0
Budowa chodnika na ul. Brzozowej, 10.05.2018 r.; fot. ZB

3,8 mln zł na remont chodników. W tym roku w budżecie Tychów na remonty chodników przeznaczono 3,8 mln zł. Miejski Zarząd Ulic i Mostów podpisał już umowę z wyłonioną w przetargu firmą EKO-Ogród, która w tym sezonie naprawiać będzie nawierzchnie wskazanych chodników w mieście.

– Za 130 tys. zł. remontowany jest chodnik przy ul. Legionów Polskich po stronie południowej, oraz ten na ul. Powstańców (za ok. 300 tys. zł) – mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury. – Oprócz drobnych napraw, przewidziano także większe prace na ponad dwudziestu dłuższych odcinkach ciągów pieszych.

– Obecnie roboty prowadzone są na ul. Brzozowej (strona południowa) i ul. Beethovena – dodaje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa MZUiM Tychy. – W najbliższym czasie nowe nawierzchnie chodników zostaną także wykonane na ulicy Kościuszki (prace prowadzone będą po obu stronach drogi) oraz ul. Jaśkowickiej, gdzie po stronie południowej wyremontowany zostanie odcinek biegnący od ul. Świerzego do wysokości marketu Lidl.

W planach, jak słyszymy, są także remonty chodników na odcinkach ulic Batorego, Czereśniowej, al. Bielskiej, Edukacji, Ejsmonda, Dąbrowskiego, Zgrzebnioka, Bema, Asnyka, Żółkiewskiego, Husarii Polskiej, Budowlanych, Mysłowickiej, Burschego, Stoczniowców, Legionów Polskich, oraz Wałowej. Długości poszczególnych odcinków wahać się będą od 50 do 500 m.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here