5 kolejnych zakażeń w województwie śląskim

0
fot. ilustr. Orna Wachman z Pixabay

Najnowszy komunikat Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (24 marca, godz. 18.09) mówi o 5 kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie śląskim. W regionie hospitalizowanych jest obecnie 113 osób.

Według Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest obecnie mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Pacjent ten miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W średnim stanie zdrowia w raciborskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu. Kobieta przebywała w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem, zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych.

Również w raciborskim szpitalu przebywa kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia jest mężczyzna (w sile wieku), który również trafił do raciborskiej lecznicy. To mieszkaniec powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia – pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

ŚUW w Katowicach informuje, że 24 marca o godz. 18.09 w województwie śląskim  hospitalizowanych było 113 osób, w kwarantannie przebywały 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostawało 7990 osób.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 24 marca (godz. 17.15)  w województwie śląskim chorowało  87 osób, liczba zgonów – 1. W tym samym czasie w całej Polsce liczba zachorowań zwiększyła się do 844, a liczba zgonów do 9.

(pp)

Druga śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie śląskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here