5 pomysłów na spędzanie kwarantanny

0
House with epidemic influenza and Coronavirus Covid-19 concept

Epidemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Bez wątpienia jest to sytuacja, z jaką większość z nas nigdy się nie spotkała. Konieczność przebywania w domu, bez możliwości wyjścia na zewnątrz dla nikogo z nas nie jest komfortowa. Można jednak spróbować wykorzystać ten nietypowy czas na zrobienie rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, albo byliśmy zbyt zmęczeni, żeby robić je np. po pracy. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na spędzenie kwarantanny, które sprawią, że czas ten nie będzie stracony.

1. Czytanie książek lub pisanie opowiadań, wierszy itd.

Kwarantanna może okazać się doskonałym okresem na nadrobienie zaległości książkowych. Każdy z nas ma w domu półkę książek „na później”, które obiecuje sobie że kiedyś przeczyta. Często okazuje się, że jesteśmy zbyt zmęczeni po pracy żeby czytać książki, a na urlopie chcemy spędzić czas w inny sposób. Pobyt w domu przez kilka tygodni wydaje się być doskonałą okazją do przeczytania wszystkich zaległych pozycji.
Ciekawym pomysłem na spędzenie kwarantanny może być również napisanie opowiadania lub wierszy, szczególnie jeśli mamy małe dzieci. Będzie to dla nich doskonały sposób na spędzenie czasu, dodatkowo można poprosić je o narysowanie obrazków, co pozwoli na stworzenie miniksiążki.

2. Eksperymenty kulinarne

Podobnie sprawa ma się z kuchnią. W tygodniu często na obiad przygotowujemy rzeczy, które są szybkie w przygotowaniu lub można je odgrzać w pracy. Spędzając czas w domu, możemy spokojnie przeczytać książkę kulinarną, lub poszukać inspiracji w Internecie i spróbować przygotować potrawy na jakie nie mieliśmy wcześniej czasu lub możliwości. Może okazać się, że odkryjemy coś nowego, co będzie nam bardzo smakować i wejdzie na stałe do naszego menu.

3. Nauka rzeczy, na które nie było wcześniej czasu

Wiele osób podczas postanowień noworocznych obiecuje sobie, że nauczy się nowej umiejętności. Może to być obróbka zdjęć, języków obcych, programowania czy prowadzenie budżetu domowego. Obecny czas jest doskonały na poszerzenie swoich zainteresowań. W Internecie można znaleźć wiele kursów, które można zrealizować bez wychodzenia z domu i zrealizować online.

4. Porządki

Każdy z nas lubi gdy w domu jest porządek, ale mało kto lubi sprzątać. Przymusowy pobyt w domu jest dobrą okazją na przejrzenie starych rzeczy. Opróżnienie szafy z ubrań, w których nie chodzimy już od kilku sezonów, czy szuflad, do których wrzucamy rzeczy bo „a może się przydadzą” sprawi, że czas minie szybciej, a dodatkowo doprowadzimy nasz dom do porządku.

5. Wybór zdjęć do wywołania

Aparaty cyfrowe i telefony komórkowe zmieniły sposób, w jaki podchodzimy do zdjęć. Obecnie każdy z nas może być fotografem i robić zdjęcia w każdej sytuacji. To, co jest największą zaletą wszechobecnych aparatów stało się również ich największą wadą. Wiele osób posiada tysiące nieposegregowanych zdjęć, których nigdy po zrobieniu nie obejrzała, nie mówiąc już o wywołaniu. Kwarantanna to dobry moment, żeby usiąść przed komputerem i posegregować zdjęcia. W pierwszej kolejności usunąć te słabej jakości, a w drugiej wybrać te najlepsze do wywołania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here